Ha email-en, telefonon szeretne üzenetet küldeni Zsigó Róbertnek, akkor a következő elérhetőségeken teheti meg:

(79) 422 034

+36 70 632 1595

Újból kikelet!

2018. április 07.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg Baján a Kikelet Félmaratont. A versenyzők öt, tíz és 21 km-es távok közül választhattak, utóbbit kevesebb mint 70 perc alatt futotta le a leggyorsabb versenyző. A díjakat Zsigó Róbert államtitkár, Baja és térsége országgyűlési képviselője adta át.

snassz-kopri_5410

Az idén új útvonalon indulhattak a futás szerelmesei, az eddigi pályarajzba ugyanis a Nagy-Pandúr-szigetet is beillesztették a szervezők. Az indulók visszajelzése kedvező volt, többen azt mondták, hogy az új pálya gyors volt, és az időjárást is éppen megfelelőnek tartották a versenyhez.

A nyolcadik Kikelet Félmaratonon előzetesen 750-en neveztek, ami kiegészült a helyi nevezésekkel, így végül közel ezren indultak a megmérettetésen.

Az 5 km-es kategória női szekciójában a tíz esztendős Koller Száva (Baja), a férfiben Rábl Zoltán léphetett fel a dobogó legfelső fokára.

snassz-kopri_5716

A 10 km-es kategória női legjobbja a bajai Zsumbera Nóra lett, a férfiak közül Halász Ádám bizonyult a legjobbnak.

snassz-kopri_5744

A félmaratont, vagyis a 21 km-es távot a hölgyek közül a pécsi Szatmári Adrienn, míg a férfiak közül a verseny favoritja, Faldum Gábor teljesítette leggyorsabban, 1 óra 7 perc 52 másodperc alatt.