Magyarországon közel 100 ezer embert érint az autizmus. A rendkívül sokszínű fogyatékosság legtöbbször a társas viselkedés és a kommunikáció során okoz gondokat. A szakemberek úgy látják, rendkívül fontos lenne, hogy a közösségek nyitottabbá váljanak az autizmus irányába. Baján rajzkiállítással és közös sétával igyekeztek felhívni a figyelmet a társadalmi egyenlőségre.
Még 2007-ben az Egyesült Nemzetek Szövetsége egy határozatban április 2-át jelölte ki az Autizmus Világnapjának azzal a céllal, hogy felhívja a világ figyelmét a sokszínű fogyatékosságra, amely tízmilliókat érint a Földön.
Kis csúszással, április 7-én Baján is az autizmus került előtérbe. A világnap alkalmából szervezett eseményen szülők, pedagógusok, barátok és természetesen autizmussal élő kicsik és nagyok is szép számmal megjelentek a Bácskai Kultúrpalotában, majd közös sétára indultak a Szentháromság téren. Ez volt a harmadik ilyen rendezvény városunkban, amelynek szervezését az Újvárosi Általános Iskola Autista Tagozata, valamint az Eötvös József Főiskola vállalta.
Fontos hangsúlyozni: az autizmus nem betegség, hanem az átlagostól eltérő fejlődésmenet következtében kialakuló állapot, amely a tudomány jelenlegi állása szerint nem gyógyítható, megfelelő fejlesztéssel és terápiával azonban igen szép eredményeket lehet elérni.
A sétán részt vett Zsigó Róbert államtitkár, Baja és térsége országgyűlési képviselője is. – Minden közösség akkor erős, ha figyelni tudunk egymásra. Rendkívül fontosak azok a rendezvények, ahol felhívjuk a figyelmet arra, hogy mindenki teljes értékű ember, és a város közösségének mindenki egyenlő jogú polgára – hangsúlyozta Zsigó Róbert.
Öröm volt látni, hogy a köz szolgálatában dolgozók ilyen lelkesedéssel és jókedvvel mozognak együtt!