1994. június 29-én írták alá a Nemzetközi Duna Védelmi Egyezményt Szófiában, amelyhez 14 ország csatlakozott, köztük Magyarország is. A neves nap megünneplésének célja, hogy felhívja a figyelmet a tíz nemzet által használt folyóra, és ezáltal egyfajta dunai szolidaritást alakítson ki. Bács-kiskun megyében Érsekcsanád adott otthont az ünnepi rendezvénynek.
Az első Nemzetközi Duna Napot 2004-ben rendezték meg. 2018. június 29-én Érsekcsanádon az Alsó-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság és az Országos Vízügyi Főigazgatóság közös szervezésében, szerb vízügyes kollégákkal együtt ünnepeltek a szakemberek.
A Magyarország és Szerbia közötti vízgazdálkodási együttműködés már több mint 50 éves múltra tekint vissza, melynek tartalmi nyomvonalát a két ország – Magyarország és az akkori Jugoszlávia – között 1955. augusztus 8-án létrejött, a határon átnyúló és határt metsző vizekkel kapcsolatos vízügyi kérdések szabályozásáról szóló kétoldalú Egyezmény határozza meg.
Az elmúlt sokéves együttműködést áttekintve elmondható, hogy az Egyezmény elveinek érvényesülését az aláírása idején még nem látható események sem akadályozhatják. A jelentkező közös vízgazdálkodási feladatokat mindannyiszor az Egyezmény szellemében sikerül megoldani – mondták a vízügyi szakemberek.
A rendezvényen Zsigó Róbert államtitkár, Baja és térsége országgyűlési képviselője köszöntötte a megjelenteket. – Számunkra itt, a Felső-Bácskában a Duna és a folyói, a bennünket körülvevő természeti kincsek mindennapi életünk részét képezik. Mivel a Duna mindannyink elválaszthatatlan része, vigyázunk rá és óvjuk folyamatosan. A mai rendezvény összeköt bennünket!
Az Eötvös József Főiskolán tanévnyitóval egybekötött díszdiploma-átadó ünnepséget tartottak. Gratulálok a díszdiploma kitüntetettjeinek, és sikeres tanévet kívánok az EJF hallgatóinak!
Kértem a város jelenlegi vezetőit, hogy kezdjék meg és irányítsák a védekezést
Isten éltesse mindannyiukat erőben, egészségben!
ismét együtt ünnepeltük a hagyományainkat Sükösdön a szüreti felvonuláson!