A Felvidékről kitelepített magyarokra emlékeztek Vaskúton. A községben külön emlékmű figyelmeztet a 1947-es eseményekre, amelyek a település életét is nagymértékben befolyásolták. A kitelepítés után pontosan 665 honfitársunk talált új otthonra Vaskúton.
A csehszlovák–magyar lakosságcsere a második világháború utáni években született államközi egyezmény, amelynek értelmében felvidéki magyarok tízezreit telepítették át Magyarországra, és ezzel egy időben magyarországi szlovákok települtek át Csehszlovákiába. Több esetben a Németországba kitelepített német vagy sváb lakosság helyére is kerültek felvidéki magyarok.
Vaskúton 2007-ben, a történelmi esemény 60. évfordulóján állítottak emlékművet a kitelepített magyaroknak. A szombati eseményre a községbe látogattak az egyik felvidéki testvértelepülés, Nagypaka képviselői is.
A koszorúzást követően Zsigó Róbert államtitkár, Baja és térsége országgyűlési képviselője elmondta: rendkívül fontos, hogy minden nemzedék megismerje a felmenői történetét. – Gyermekeinknek és unokáinknak is tudniuk kell, hogy mi történt több mint 70 évvel ezelőtt. Ez nem csak az érintettek, a kitelepítettek számára fontos, hanem a nemzeti közösségnek is. Láthatjuk ugyanis, hogy csak akkor lehetünk erősek, ha összefogunk és őrizzük múltunkat.
Az Eötvös József Főiskolán tanévnyitóval egybekötött díszdiploma-átadó ünnepséget tartottak. Gratulálok a díszdiploma kitüntetettjeinek, és sikeres tanévet kívánok az EJF hallgatóinak!
Kértem a város jelenlegi vezetőit, hogy kezdjék meg és irányítsák a védekezést
Isten éltesse mindannyiukat erőben, egészségben!
ismét együtt ünnepeltük a hagyományainkat Sükösdön a szüreti felvonuláson!